Szybki kontakt


FUH Hydropult Ryszard Ryczko
ul. Edwarda Dembowskiego 36
58-570 Jelenia Góra
woj. dolnośląskie

Email: pompyciepla@hydropult.com.pl             Obowiązek Informacyjny

Dotacje do pomp ciepła

Inwestycje w odnawialne źródła energii są korzystnym finansowo rozwiązaniem a przy tym i ekologicznym. Wybierając dofinansowania na pompy ciepła można uzyskać spore oszczędności wynikające z ich montażu.

Ideą programu dotacji pomp ciepła jest zmniejszenie ogólnego poziomu emisji CO2, dzięki zwiększeniu ilości produkowanej energii z naturalnych źródeł ciepa.

Istnieje kilka rodzajów przedsięwzięć, które są dofinansowywane : źródła ciepła opalane biomasą, pompy ciepła, systemy fotowoltaiczne, małe elektrownie wiatrowe a także kilka innych rodzajów inwestycji. Mają Państwo kilka możliwości, jeżeli chodzi o dotacje na pompy ciepła, które można obecnie uzyskać.

Jeżeli chodzi o fundusz termoizolacji i remontów to przydziela on dotacje na pompy ciepła obecnie nie tylko firmom, ale również osobom prywatnym. Dzięki temu pompy ciepła opłaca się instalować również w domkach jednorodzinnych. Kwota jaką można uzyskać ustalana jest na podstawie audytu energetycznego, jednak nie może być wyższa niż szesnaście procent kosztów wydanych na przedsięwzięcie a także więcej niż podwojonych zysków ze zmniejszenia rachunków.

Niektóre gminy i samorządy również posiadają pewne możliwości dofinansowania inwestycji. Jednak nie istnieje żadna określona procedura regulująca warunki ich uzyskania, więc wszystko zależy od konkretnej gminy czy też powiatu. Na dofinansowanie pomp ciepła można uzyskać nawet 40% inwestycji w zależności od powiatu.

Dzięki dotacjom na pompy ciepła cała inwestycja staje się bardziej dostępna dla przeciętnego zjadacza chleba. Jeżeli potrzebują Państwo tego rodzaju dotacji, nasza firma jest w stanie uzyskać dla Państwa należną pomoc. Zajmujemy się organizowaniem wszystkich niezbędnych procedur dzięki czemu państwo nie musicie zajmować się tym osobiście. Gwarantujemy najwyższy standard pracy a także uzyskanie możliwie najwyższego stopnia dofinansowania na pompy ciepła.

Zachęcamy serdecznie do kontaktu oraz omówienia szczegółów Naszej współpracy. Zapraszamy!